KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797157
nr 1479 7157
Sven Lundgren
(1919-1995), Sverige
Oljemålning, "Rödhårig modell". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 77x66 cm
Sven Lundgren, svensk målare född i Höganäs 1919, död 1995 i Helsingborg.
Utrop:
500 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:57:06
Sven Lundgren
Läs mer om Sven Lundgren